WESELE JAK FILM

Wesele jak Film

ul.Dworcowa 44

Olsztyn

© Copyright Wesele jak Film 2020

Jeżeli właśnie czytasz ten wpis, to zapewne powód jest jeden z dwóch: pierwszy – szukasz odpowiedniego kamerzysty, który profesjonalnie uchwyci każdą wyjątkową chwilę z najważniejszego dnia w Twoim życiu. Druga – interesujesz się filmowaniem i każdego dnia uczysz się coraz nowszych technik kadrowania lub montowania i zastanawiasz się czy nie obrać tę fascynującą ścieżkę zawodową w swoim życiu. Praca kamerzysty weselnego to niesamowita przygoda – poznajesz wielu wspaniałych ludzi dookoła, cieszysz się ich radością i dzięki Tobie zyskają wieczną pamiątkę w postaci filmu z najpiękniejszego dnia jakim jest ślub. Opowiem Ci o kilku rzeczach, dotyczących pracy kamerzysty weselnego na pełen etat od kuchni. Zapraszam Cię do lektury. 

 

Przed rozpoczęciem współpracy

 

Wyszukanie pełnoetatowego, profesjonalnego kamerzysty pozornie jest proste. Zazwyczaj odbywa się to przez internet lub na targach ślubnych. Po umówieniu się na rozmowę, należy konkretnie sprecyzować czy decydujesz się na skorzystanie z jego usług ze względu na sporą liczbę zleceń. Każdy profesjonalny kamerzysta etatowy nie może zacząć współpracy z jakąkolwiek parą młodą jeśli nie ma pozwolenia na kręcenie filmu w kościele, w którym ma się odbyć ceremonia zaślubin. Warto przed rozpoczęciem współpracy zapytać o posiadanie takiego zezwolenia.

 

Sprzęt profesjonalnego kamerzysty

 

Następnie, bardzo istotnym elementem wyposażenia każdego etatowego profesjonalnego kamerzysty jest, oczywiście, sprzęt. Poza umiejętnością posługiwania się kamerą, kamerysta musi pamiętać o to, żeby o ten sprzęt dbać – w trakcie wesela cały ekwipunek jest wystawiony na różnego rodzaju uszkodzenia. Sprzęt również należy regularnie wymieniać na coraz nowsze, lepsze modele. Za tym idzie kolejny obowiązek w postaci ciągłego dokształcania się w postaci kursów lub szkoleń. To samo dotyczy opanowania umiejętności korzystania z programów do montażu. 

Najpiękniejsze weekendy kamerzysty

 

Należy zacząć od faktu, że w sezonie letnim (wtedy kiedy jest największy sezon weselny) każdy etatowy kamerzysta ma zajęty weekend. I owszem, są to weekendy długie, nieprzespane, ale pełne pozytywnej energii, bijącej zarówno od świeżo upieczonych małżonków, jak i ich rodzin. Niemniej jednak należy pamiętać, że poza weekendem, kamerzysta ślubny pracuje również poza nimi. Jakie są wtedy jego obowiązki? Przy ustalaniu warunków umowy wspomina się również o nakręceniu kilku aranżowanych scenek, które są zazwyczaj w terenie. Wtedy kamerzysta ma możliwość wykorzystania bogactwa swojego warsztatu – umiejętnie operuje chwilą, gra światłem i cieniem, uchwyca to co wydaje się być nieuchwytne. Mimo długiej pracy efekt na miarę bajki jest zauważalny w trakcie oglądania filmu i teledysku ślubnego.

 

 

Podsumowanie

Praca profesjonalnego kamerzysty na pełen etat jest bardzo wymagająca, ale przy tym bardzo satysfakcjonująca. To doskonała opcja dla osób pełnych kreatywności, pasji i otwartości na poznawanie coraz nowszych twarzy. To zawód pełen przygód i możliwości rozwoju. 

 

 

Praca kamerzysty weselnego na pełen etat

02 listopada 2020